Úvod
Kontakt
Produkce
Připravujeme

Madame Rubinstein

Neexistují ošklivé ženy, pouze líné
Autor John Misto
Překlad Benjamin Kuras
Režie Petr Svojtka
Osoby a obsazení Helena Rubinstein - Dana Syslová
Elizabeth Arden - Milena Steinmasslová
Patrick O’Higgins - Jiří Hána
Hudba Vladimír Nejedlý
Premiéra 8. 11. 2018
Producent Kateřina Schauerová - Marek Sucharda
Autorská a provozovací práva Kateřina Schauerová - Marek Sucharda
Délka 1 hodina 50 minut s přestávkou
V Praze hrajeme Studio DVA divadlo - Malá scéna

Galerie
[ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ]
Přílohy
[ Fotografie, Plakát ]

Malovali ji Salvator Dalí i Picasso. Zdobila se šperky, které patřily Kateřině Veliké a sňatkem získala titul kněžny. Helena Rubinstein byla královnou kosmetického impéria, které vystavěla na dvanácti kelímcích obyčejného krému. Nesnášela prázdné tlachání, byla prostořeká a firmu řídila pevnou rukou do posledního dechu. Jediné oslovení, které připouštěla, bylo Madame.

JOHN MISTO - australský autor, věnuje se psaní her od roku 1992. Jeho další práce zahrnují tituly Dark Voyager (střet Bette Davis a Joan Crawford), Harp on the Willow (s Marinou Prior), který byl oceněn cenou Rodneyho Seaborna za Nejlepší hru, dále pak představení The Shoe - Horn Sonata, které vyhrálo cenu NSW Premier’s Literary Award za Nejlepší hru a cenu Australia Remembers National Playwriting Prize. John Misto také spolupracoval na hře Peace Train: The Cat Stevens Story, která se úspěšně hrála na zájezdech po celé zemi.

Hra s původním názvem Lip Service byla uvedena ve zcela vyprodaném londýnském divadle Park Theatre v roce 2017, kde se uváděla pod titulem Madame Rubinstein a následně se pak úspěšně hrála v Sydney, v Divadle Ensemble.

John Misto je také zkušený scénárista a jeho televizní filmy i scénáře vyhrály mnoho cen vč.ceny Queensland Premier’s Literary Award a v Chicagu obdržel televizní cenu Gold Plaque.

John Misto měl to štěstí, že se setkal s Mariannou Hinton, neteří Patricka O’Higginse (postava Ira ve hře ), která se nejen štědře podělila o své zážitky a fotografie strýčka Patricka, ale byla také velmi potěšena samotným představením.

Zvláštní poděkování patří paní Marianne Hinton


OHLASY

 

...Skvělý text, excelentní výkony. Prostě podívaná... A těch pár peprných výrazů, které tam prostě musí kvůli ději být, znějí z úst skvělých hereček tak nějak jinak a nepohoršují.

...Excelentně podaná tragikomedie, kdy se mísí výbuchy smíchu s dojemnýmI momenty...

....Představení má spád, tempo. Není tam nic navíc. Jadrnější výrazy jsem v celkovém kontextu, vyznění hry ani nevnímal. O hereckém mistrovství všech tří protagonistů nemluvě. Tohle představení má obrovský potenciál....

....Dojemné, chytré, vynikající herecké výkony všech tří herců. Určitě se přijdeme podívat ještě jednou...

[ více / méně ]